Profesyonel Site Yönetiminin Görevleri Nelerdir?
Odak Yönetim
Profesyonel site yönetim hizmetleri
Profesyonel Apartman Yönetimi


Güncel Haberler

Profesyonel Site Yönetiminin Görevleri Nelerdir?

Profesyonel site yönetimi hizmeti tüm bina, apartman, işyeri vb.. yapılar için gerçekleştirilebileceği gibi, Kat Mülkiyet Kanunu’nun 34.maddesi gereği 8 ya da daha fazla bağımsız bölüm olan yapılarda yönetici bulundurmak zorunludur.
  • Ocak 2, 2017
Site Yönetiminin Görevleri

Profesyonel Site Yönetiminin Görevleri Nelerdir?

Profesyonel site yönetimi hizmeti tüm bina, apartman, işyeri vb.. yapılar için gerçekleştirilebileceği gibi, Kat Mülkiyet Kanunu’nun 34.maddesi gereği 8 ya da daha fazla bağımsız bölüm olan yapılarda yönetici bulundurmak zorunludur. Bu zorunluluğa istinaden bu tarz yapıların mutlaka Profesyonel site yönetimi hizmeti alması gerekmektedir.

Site Yönetiminin Görevleri Nelerdir?

1. Kat Mülkiyet Kanunu’nun 35. Maddesine göre genel yönetim işlerinin görülmesi.

2. Yapı içerisinde kömürlük, garaj, depo, kullanılmayan boş bağımsız bölüm gibi yerlerde kimsenin yaşamıyor olmasının takip edilmesi

3. Site Personeli ile ilgili olarak SGK'ya verilmesi gereken bildirgelerin hazırlanması, primlerinin yatırılması ve diğer tüm personel işlemlerinin takibi

4. Gelir/Giderin işletme defterine düzenli olarak işlenmesi

5. Sitedeki su, kanalizasyon, elektrik, asansör, çatı ve diğer müşterek kullanım alanlarında meydana gelecek arızaların giderilmesi, bakımlarının yapılmas vb.. işlerin yöneticinin düzenli olarak yapmak zorunda olduğu işlemlerin yanı sıra siteniz genel kurulunun yöneticiye verdiği ve yetkilendirdiği işleri de görev süresi içinde eksiksiz olarak denetçinin gözetiminde yapılmasıdır.

Odak Yönetim Profesyonel Site ve Apartman Yönetimi Konusunda 20 yıllık tecrübeye sahiptir. Hakkımızda sayfamızı ziyaret ederek bizi daha yakından tanıyabilirsiniz.